Ligové soutěže

Jako jediný ze všech našich družstev, které už mají "po sezoně" dokázalo pouze naše "Efko" vybojovat postup. Družstvo TJ Ostrava KST "F" letos soutěžilo v Okresním přeboru V. třídy, ve kterém si připsalo pouze jednu remízu, a jednu porážku.

Po odehrání všech zápasů v základní části druhé ligy sk. "B" skončilo "déčko" na desátém, barážovém místě. To znamenalo, že o udržení v soutěži se družstvo muselo utkat s týmem, který skončil na stejném místě, jako naši kluci, ve skupině "A." To se jim povedlo a mohli se tak radovat z udržení v soutěži.

Uplynul předposlední hrací víkend sezony 2023/2024. Svá utkání 19. a 20. kola odehrály všechny tři ligové celky, které v našem klubu působí. Bohužel ne všude se mohlo nastoupit v plném počtu, natož v plné sestavě. Tomu tak samozřejmě odpovídaly také výsledky.

Všechny naše ligové celky před dvěma týdni odehrály své ligové utkání v rámci 17. a 18. kola. Napříč soutěžemi si každý celek vedl jinak a před koncem sezóny jsou pozice v tabulce velice odlišné. Nejvíce se trápí družstvo třetí ligy, které je na sestupové pozici.

Další hrací víkend je za námi a s ním jsou samozřejmě spojeny výjezdy našich hráčů napříč republikou. Prvoligové "Céčko" jelo pro body do hlavního města, družstvo v druhé lize bojovalo v "dolepené" sestavě na jihu Moravy a náš "E" tým o body bojoval ve třetí lize doma.

Rok 2024 už je v plném proudu a s ním i všechny české soutěže. Své premiéry už odehrály všechny ligové soutěže a také Extraliga žen. Ta jako jediná odehrála tradiční "dvojičku." Bohužel, výsledky nebyly nijak zvlášť pozitivní.