Moc soutěží, málo hráčů

06.03.2024

Uplynul předposlední hrací víkend sezony 2023/2024. Svá utkání 19. a 20. kola odehrály všechny tři ligové celky, které v našem klubu působí. Bohužel ne všude se mohlo nastoupit v plném počtu, natož v plné sestavě. Tomu tak samozřejmě odpovídaly také výsledky.Začněme naší nejvyšší ligovou soutěží vyjma Extraligy mužů. Prvoligový celek měl dva výjezdy. V sobotu 2.3. se utkali proti Moravské Slavii Brno. Krutou pravdou je, že ani na jeden ze svých zápasů v tomto hracím víkendu nemohlo naše "céčko" nastoupit v plném počtu. Na jihu Moravy tak startoval pouze Vít Kadlec a Radim a Jindřich Morávkovi. 

Ačkoliv start do utkání z důvodu nedostatku našich hráčů nevyšel v Brně nejlépe, tak kluci předvedli poměrně slušný výkon. Dlouho s domácím mužstvem drželi krok, nicméně na celkové vítězství jim chyběly body Víta Kadlece, který zažil velice podprůměrný víkend. Bodoval pouze jednou a to se podepsalo na celkovém výsledku 10:7 pro domácí hráče.

Podobný scénář se opakoval také druhý hrací den. V Novém Jičíně nastoupilo stejné trio a opět chyběly body člena našeho extraligového "béčka." Bratři Morávkové byli totiž v neděli stoprocentní a přidat o bod víc, radovali by se z překvapivé výhry. Tak se bohužel nestalo a kluci se museli spokojit alespoň s remízou.

Celek v 2. lize už tři kola neochutnal skvělý pocit vítězství. V sobotním duelu naši kluci prohráli poměrem 3:10 v Orlové, kdy ze čtveřice Jonáš Rak, Filip Válek, Daniel Vitásek a Oliver Vincenec dokázali bodovat jen první dva jmenovaní.

V nedělní bitvě na půdě ostravského TTC to nebylo o moc lepší. Základ sestavy, který tvořil Jonáš Rak doplnili Jan Lisztwan, Jaroslav Jůza a Jakub Plachta, nicméně i tak prohráli poměrem 10:5. Družstvo se tak dále trápí a stále setrvává na desáté, barážové příčce.

Na rozdíl od zbytku ligových celků, hráči ve třetí lize zaznamenali veledůležité vítězství. Silná čtverka ve složení František Chaloupka, Jaroslav Jůza, Jan Lisztwan a Jan Krupník smetla poměrem 10:1 soupeře z Valašského Meziříčí. 

Na sobotní vítězství však už navázat nedokázali. Lehce pozměněná sestava, kdy Jardu Jůzu s Honzou Lisztwanem nahradili Dan Vitásek a Filip Válek prohrála s favoritem celé soutěže, Novým Jičínem 2:10. Každopádně se po jednom vítězství posunuli na 8. příčku tabulky, a utekli prozatím sestupovým polím. O konečném pořadí však rozhodnou až poslední kola a proto by rozhodně neměli nic podcenit.

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony