Okresní družstvo ovládlo svou soutěž

24.04.2024

Jako jediný ze všech našich družstev, které už mají "po sezoně" dokázalo pouze naše "Efko" vybojovat postup. Družstvo TJ Ostrava KST "F" letos soutěžilo v Okresním přeboru V. třídy, ve kterém si připsalo pouze jednu remízu, a jednu porážku.Družstvo pod taktovou svého kapitána Pavla "Semínka" Schneidera celou sezonu v soutěži dominovalo. Jednoznačně si tak zasloužili postup do vyšší soutěže. Tým škobrtnul pouze jednou a to proti KST Zengrovka, která skončila o příčku pod nimi.

"V téhle situaci ani nejde nebýt spokojený. Kluci předváděli skvělé výkony po celou sezónu a šlo vidět, že se jejich tréninky vyplácí. Dokonce se čtyřem z nás podařilo umístit v TOP10 nejlepších hráčů podle úspěšnosti, což je za mě jednak skvělý výsledek a za druhé to dokazuje fakt, že určitě máme na vyšší soutěž." Říká kapitán týmu Pavel Schneider.

Příští rok se naše družstvo představí v Okresním Přeboru IV. třídy. O stupínek kvalitnější soutěž je cennou trofejí pro všechny hráče týmu, kteří se na postup tak nadřeli. "Do vyšší soutěže se těšíme, a věříme, že i v ní budeme dominovat. Máme něco kolem půl roku, abychom ještě vylepšili nedostatky a pořádně se na novou sezonu připravili. Teď si však všichni dopřejeme trošičku volna a budeme fandit našim extraligovým týmům v semifinále nejvyšších domácích soutěží," dodává Semínko.

Jak si povedou týmy v další sezoně, to je samozřejmě dobrá otázka, kterou zodpoví až čas samotný. Jisté je však to, že ambice jsou vždy ty nejvyšší.

Tomáš Kindl


Instagram Icon Link
Facebook Icon Link
Threads Icon Link Threads Icon