Druhá liga se udržela

22.04.2024

Po odehrání všech zápasů v základní části druhé ligy sk. "B" skončilo "déčko" na desátém, barážovém místě. To znamenalo, že o udržení v soutěži se družstvo muselo utkat s týmem, který skončil na stejném místě, jako naši kluci, ve skupině "A." To se jim povedlo a mohli se tak radovat z udržení v soutěži.

O možnost v další sezóně hrát ve třetí nejvyšší soutěži v České republice se kluci utkali proti TJ AVIA Čakovice. Barážový systém se o proti play off hraje na dvě utkání, ve kterém se musí odehrát všech osmnáct zápasů. V případě remízy pak následně rozhodují vyhrané a prohrané sety.

K tomu naštěstí v našem případě nedošlo, jelikož kluci dokázali zvítězit v obou zápasech a zaslouženě si pohlídali místo v lize. K prvnímu střetnutí došlo "doma" na Varenské ulici už v sobotu 13. dubna. Je samozřejmost, že jsme nechtěli nic ponechat náhodě a proto byla do boje poslána nejsilnější možná sestava. To se také vyplatilo a první duel jsme zvládli poměrem 12:6. Klíčovými hráči byli Samuel Palušek a Jaroslav Jůza, kteří neprohráli ani jednu ze svých dvouher. Následně se dvěma body přidali také Jonáš Rak a Jakub Mesaroš a vítězství bylo na světě. "V prvním střetnutí nám úplně nevyšly čtyrhry, které jsme obě prohráli. To nebyl zrovna nejlepší vstup do zápasu, nicméně i přes to jsme se dokázali ujmout vedení a utkání dotáhnout do vítězného konce," hodnotil zápas Jaroslav Jůza.

O týden později se hrálo na půdě hostů, kde naši hráči jeli s vědomím, že jim k vítězství stačí uhrát pouze sedm zápasů. Místo Samuela Paluška nastoupil do zápasu Jan Lisztwan, nicméně to na výsledku nic nezměnilo. Honza spolu s Jonášem, Jardou a Kubou dokázali získat "vedení" 7:5, které jim zaručilo celkové vítězství a bylo vymalováno. Následně, jelikož už nebylo o co hrát, se zbytek zápasu tzv. skrečnul, a domů jeli kluci v dobré náladě. "Do odvety jsme jeli s tím, že musíme dobře chytnout začátek, což se naštěstí povedlo. Tentokrát jsme obě čtyrhry vyhráli a vedení 2:0 týmu dodalo potřebné sebevědomí do zbytku zápasu. Vedení jsme si tak po celé utkání hlídali až do vítězného konce," dodal ještě Jarda.