Druhá liga se udržela

22.04.2024

Po odehrání všech zápasů v základní části druhé ligy sk. "B" skončilo "déčko" na desátém, barážovém místě. To znamenalo, že o udržení v soutěži se družstvo muselo utkat s týmem, který skončil na stejném místě, jako naši kluci, ve skupině "A." To se jim povedlo a mohli se tak radovat z udržení v soutěži.O možnost v další sezóně hrát ve třetí nejvyšší soutěži v České republice se kluci utkali proti TJ AVIA Čakovice. Barážový systém se o proti play off hraje na dvě utkání, ve kterém se musí odehrát všech osmnáct zápasů. V případě remízy pak následně rozhodují vyhrané a prohrané sety.

K tomu naštěstí v našem případě nedošlo, jelikož kluci dokázali zvítězit v obou zápasech a zaslouženě si pohlídali místo v lize. K prvnímu střetnutí došlo "doma" na Varenské ulici už v sobotu 13. dubna. Je samozřejmost, že jsme nechtěli nic ponechat náhodě a proto byla do boje poslána nejsilnější možná sestava. To se také vyplatilo a první duel jsme zvládli poměrem 12:6. Klíčovými hráči byli Samuel Palušek a Jaroslav Jůza, kteří neprohráli ani jednu ze svých dvouher. Následně se dvěma body přidali také Jonáš Rak a Jakub Mesaroš a vítězství bylo na světě. "V prvním střetnutí nám úplně nevyšly čtyrhry, které jsme obě prohráli. To nebyl zrovna nejlepší vstup do zápasu, nicméně i přes to jsme se dokázali ujmout vedení a utkání dotáhnout do vítězného konce," hodnotil zápas Jaroslav Jůza.

O týden později se hrálo na půdě hostů, kde naši hráči jeli s vědomím, že jim k vítězství stačí uhrát pouze sedm zápasů. Místo Samuela Paluška nastoupil do zápasu Jan Lisztwan, nicméně to na výsledku nic nezměnilo. Honza spolu s Jonášem, Jardou a Kubou dokázali získat "vedení" 7:5, které jim zaručilo celkové vítězství a bylo vymalováno. Následně, jelikož už nebylo o co hrát, se zbytek zápasu tzv. skrečnul, a domů jeli kluci v dobré náladě. "Do odvety jsme jeli s tím, že musíme dobře chytnout začátek, což se naštěstí povedlo. Tentokrát jsme obě čtyrhry vyhráli a vedení 2:0 týmu dodalo potřebné sebevědomí do zbytku zápasu. Vedení jsme si tak po celé utkání hlídali až do vítězného konce," dodal ještě Jarda.

Tomáš Kindl


Instagram Icon Link
Facebook Icon Link
Threads Icon Link Threads Icon