Tamara Tomanová

Jedničkou extraligového celku žen je Tamara Tomanová.

Tamara se ke stolnímu tenisu dostala v šesti letech a její mateřský klub je SKST Havířov. V něm působila 12 let a za tu dobu reprezentovala svůj klub velice dobře.  Od útlého věku patřila mezi špičku napříč všemi mládežnickými kategoriemi, což dokazuje i množství titulů a medailí z Mistrovství ČR.

Jako většina našich hráčů a hráček, i Tamara má zkušenosti ze zahraničí. Pět let působila v Německu, kde patřila mezi nejlepší hráčky jak ve 3. Bundeslize, tak i ve 2.

Po svém angažmá v družstvech Roedinghausen a Kiel se vrátila zpět do ČR. V tu dobu podepsala angažmá v ostravském klubu Marie Hrachové, ve kterém odehrála dvě sezóny. Následně odehrála sezónu také v Hradci Králové a poté v roce 2020, jako extraligová hráčka, skončila právě u nás, kde šťastně působí dodnes.

Mezi její největší úspěchy patří stříbrná medaile na MČR mužů a žen, postup mezi 16 nejlepších na MEJ v Praze nebo také titul juniorské Vicemistryně v mixu po boku Ondřeje Bajgera.

Na klubové scéně dokázala přispět k zisku dvou bronzových medailí. Jednu za oddíl Marie Hrachové a tu druhou přidala po boku svých spoluhráček v loňské sezóně právě za náš klub.

Jejím cílem je zisk dalších titulů na blížícím se MČR mužů a žen pro sezónu 2023/2024, které se letos uskuteční na konci března v našem hlavním městě.