Miroslav Bindač

Nejzkušenějším hráčem našeho klubu je jednoznačně Miroslav Bindač. Prezident našeho klubu se stolnímu tenisu věnuje spoustu let, a rozhodně nemá v úmyslu s ním přestat.

V roce 1972 se stal členem Baníku Ostrava a od té doby vystřídal mnoho skvělých klubů. Krom české Extraligy mužů měl možnost Miroslav působit i v německé 2. a 1. V Německu hrál například za kluby Hertha Berlin, Helga Hannover, nebo TTC Frickenhausen. Od roku 2015 až do dnes působí v našem klubu, kde předává zkušenosti dalším ostravským hráčům.

S nádhernou a dlouhou kariérou je spojena i velká řada úspěchů. Náš prezident se může pyšnit tituly Mistra ČR ve dvouhře a čtyřhře. Zároveň je několikanásobný Mistr Československa v družstvech. Na jeho kontě je i spousta titulů napříč mládežnickými kategoriemi. V Německu se také stal vítězem Německého Poháru s týmem TTC Frickenhausen a s týmem Vfl Lübeck dokráčel až do finále Poháru ETTU.

Jako reprezentant ČR se účastnil také mnoha mezinárodních turnajů a samozřejmě nesmíme opomenout účast na Mistrovství Evropy a světa. V reprezentaci nepůsobil pouze jako hráč, ale také i jako trenér. V roli trenéra získal pro ČR bronzovou medaili na ME v Itálii v roce 2003 a také se účastnil MS v Paříži.

Miroslav Bindač si už v tomto sportu splnil vše, co kdy chtěl. Věnovat se svému oblíbenému sportu na nejvyšší úrovni i ve věku, kdy to není úplně běžné, to je pro něj splněný sen. Proto by u toho také rád zůstal, jak jen dlouho to bude možné.