Ženský extraligový celek si připsal další vítězství

24.01.2024

Uplynulý víkend se uskutečnila další kola všech ligových soutěží, extraligy žen nevyjímaje. Místo tradičních dvojiček však naše hráčky odehrály pouze jedno utkání. To ovšem zvládly na výbornou a mohly si tak připsat zasloužené vítězství.

V 11. kole ženské extraligy domácí TJ Ostrava KST přivítalo "Béčko" Moravského Krumlova, MK Řeznovice. Řeznovický celek uzavírá tabulku play off a rozhodně tak nemohlo přijít v úmyslu zápas jakkoliv podcenit. Obě družstva však nastoupila bez svých papírových jedniček a to předpovídalo jedině vyrovnanou bitvu. Domácím chyběla Tamara TOMANOVÁ, kterou tak musela zastoupit havířovská posila, Lucie MASOPUSTOVÁ. Hosté postrádali Nath KAUSHANI, což je 2. nejproduktivnější hráčka soutěže.

Zápas velice ovlivnil neočekávaný odjezd jedné z řeznovických hráček, Mariji MIKALAUSKYTE, která tímto skrečovala zápas právě s Luckou MASOPUSTOVOU, kde byla rozhodně papírovým favoritem. Tři body na straně hostů zařídila CHU Yi – Ching a čtvrtý přidala Eliška ŠEDOVÁ. Rozhodnout tak musela čtyřhra, kterou dvojice Nikita PETROVOVÁ a Helena SOMMEROVÁ zvládla bravurně a zvítězila v ní 3:0. Tím holky přidaly vítězný šestý bod a mohly se tak radovat z vydřeného vítězství.

Plný počet bodů naše hráčky posunul na 5. místo v tabulce. Na 4. místo, které zatím zastává havířovský Charvát ztráví pouze jeden bod. Konec základní části se však rychle blíží.

O další body se naše hráčky poperou v pátek 2. 2. od 18:00, kdy na domácích stolech vyzvou hráčky TT Moravský Krumlov.

Kompletní výsledky:

TJ Ostrava KST – MK Řeznovice – 6:4