Ženský extraligový celek se o víkendu nenudil

16.01.2024

Víkend prodloužený o páteční státní svátek přinesl opět spoustu utkání napříč všemi ligovými soutěžemi vyjma extraligy mužů. Nejvíce utkání si zahrály hráčky ženského extraligového celku, a to rovnou tři.

V pátek se konalo ostravské derby proti MH stolní tenis Ostrava. Domácí čtveřice ve složení Helena SOMMEROVÁ, Nikita PETROVOVÁ, Tamara TOMANOVÁ a Lucie MASOPUSTOVÁ si bez větších zaváhání dokráčely k výhře 6:2. Na vítězství se podílela především Tamara TOMANOVÁ, která neprohrála ani jednu svou dvouhru.

Další den bylo utkání o poznání rychlejší. Na Varenskou ulici přijel urvat body tým z Břeclavi. Utkání skončilo překvapivě 6:0, kdy se všechny tři hráčky na vítězství podílely rovným dílem. Skvělý výkon v sobotním utkání předvedla především Nikita PETROVOVÁ, která si poradila jak s Monikou VYBÍRALOVOU, tak i s Kristýnou ŠTEFCOVOU bez ztráty setu. V sobotním utkání bylo hostům dopřáno urvat pouze set, o který se postarala Monika VYBÍRALOVÁ proti Tamaře TOMANOVÉ. Svou premiéru v extralize si také zažila Linda RATAJSKÁ.

Konec víkendu už pro ostravské barvy nedopadl tak příznivě jako první dvě utkání. V neděli naopak ostravské trio vyjelo do Hodonína. SKST Plus Hodonín "A" potvrdil svou formu a stejným poměrem, jako v sobotu holky přehrály Břeclav, Hodonín přehrál je. O body se podělila čtveřice Karin GROFOVÁ, Natalia PARTYKA, Markéta ŠEFČÍKOVÁ a JEE HYUNG Min. Hodonín se tedy po výhře 6:0 opět dotáhl na vedoucí HB Ostrov Havlíčkův Brod a Ostravské KST se posunulo na 4. příčku tabulky, kde má stejný počet bodů jako 3. Havířov, se kterým se utká na počátku následujícího roku.