Ženský celek obhájil bronz

07.05.2024

Konce sezony a zaslouženého volna se dočkal náš ženský extraligový celek. Holky v semifinále Extraligy žen nestačily na obhájkyně titulu z Hodonína, a stejně, jako v loňském roce, se umístily na krásném, třetím místě.


Zleva: Elen Galetková, Lucie Masopustová, Eliška Stramová, Jiří Bajger (trenér), Tamara Tomanová, Nikita Petrovová a Helena Sommerová
Zleva: Elen Galetková, Lucie Masopustová, Eliška Stramová, Jiří Bajger (trenér), Tamara Tomanová, Nikita Petrovová a Helena Sommerová

Družstvo víceméně splnilo papírové předpoklady před začátkem sezony a po základní části skončilo na čtvrté příčce. Největší oporou týmu byla opět Tamara Tomanová, která byla sedmou nejproduktivnější hráčkou celé soutěže. Nicméně pozadu nebyly ani její spoluhráčky Nikita Petrovová (10) a Helena Sommerová (12). 

"Myslím si, že čtvrtá příčka v základu je relativně dobrý výsledek, ve který jsme také tak nějak doufali. Vzhledem k tomu, že jsme dost často museli "lepit" sestavu z několika důvodů, ať už zranění Heleny nebo pracovní vytíženosti Tamary, tak je za mě 4. místo skvělé umístění, se kterým jsem spokojen," hodnotil základní část trenér Jiří Bajger.

V play off se v prvním duelu naše družstvo utkalo proti SK Dobré. Úvodní utkání sice prohrály, nicméně následně dokázaly holky doma dva zápasy po sobě zvítězit a radovaly se z postupu do semifinále Extraligy žen. "Ve čtvrtfinále nám hodně pomohlo to, že jsme měli vyrovnanější kádr, než fialky. To vesměs rozhodlo, jelikož ve třetím utkání jejich jednička byla bez bodu a na to už zbylé hráčky nedokázaly navázat," dodal Jirka.

Přemožitelky našel náš celek až těsně před branami finále. Do něj se bohužel znovu nepodívají jelikož naše trojice nenašla vítězný recept na mistrovský Hodonín. V prvním utkání na půdě Mistra prohrály holky 1:4 a doma o týden později dokázaly přidat pouze bod navíc. Po porážce 2:4 se tak z postupu do finále mohl radovat tým z Hodonína a na nás "zbylo" znovu jen to třetí místo.

"Co se týče semifinálového duelu s Hodonínem, čekal jsem to trošku jiné. Věřil jsem, že alespoň doma je můžeme porazit. Bohužel Tamča neproměnila mečbol s Karin Grofovou a to pravděpodobně rozhodlo o celém utkání. To je ale sport a já jsem každopádně rád, že se nám podařilo obhájit bronzové medaile." Řiká trenér Extraligového celku Jiří Bajger.

Poslední otázka, kterou jsme našemu trenérovi položili, se týkala vyhlídek na příští sezonu. "Je pravda, že Tamča jako jediná šla výkonnostně lehce dolů, nicméně to na její kvalitě neubírá. Věřím, že pokud holky zahrajou minimálně svůj standart, budeme znovu sahat na TOP4. To ovšem také ovlivní různé přestupy a starty zahraničních hráček, které letos míchaly tabulkou ve značné míře. Vše ukáže čas."

Tomáš Kindl


Instagram Icon Link
Facebook Icon Link
Threads Icon Link Threads Icon