Závěr sezony s tragickým koncem

28.05.2024

Před startem letošní sezony, bylo toto mužstvo pasováno na "A" tým našeho klubu. Bohužel se mu v nejvyšší české soutěži příliš nedařilo a po konci základní části naše družstvo TJ Ostrava KST obsadilo desátou příčku.

Poslední umístění v základní části nejvyšší české soutěže znamená, že si dané družstvo,  v letošním případě my, možnost startovat v Extralize mužů v nadcházející sezoně zasloužit. O toto místo se hraje tzv. baráž. Jedná se o utkání, které se hraje stejným systémem, jako play off, ve kterém se utká poslední tým z Extraligy a vítěz play off z ligy první. Letos to ovšem bylo lehce komplikovanější.

V první lize se z titulu radoval tým z Hustopečí, který ve finále play off porazil 2:1 na zápasy "béčko" pražského El niňa. Nicméně vítěz této soutěže odmítl účast v boji o nejvyšší soutěž a své čestné místo přenechal druhému finalistovi.

Jistě si všichni pamatují překvapivé vítězství NH Ostravy nad El niňem Praha ve čtvrtfinále play off. Podobný námět měl i duel mezi "B" týmy obou klubů i v baráži o nejvyšší soutěž. S jistotou můžeme říct, že náš tým byl rozhodně favoritem. To také potvrdil v prvním vzájemném střetnutí, kdy trojice Radim Morávek, Patrik Klos a Ondřej Bajger zvítězila na domácím stole poměrem 3:0 na zápasy a do hlavního města odjížděla s "matchballem."

Ve druhém utkání jsme vedli už 2:0 na zápasy a chybělo nám jediné vítězství k celkové výhře. Bohužel pro nás k tomu nedošlo. Již zkušená extraligová dvojice František Onderka a Martin Šíp, doplněná o prvoligového obranáře Kryštofa Přídu, dokázala otočit vývoj tohoto utkání a doma zvítězila 3:2. Rozhodnout se tak muselo v Ostravě.

Třetí střet už víceméně nepřinesl žádné zvraty ani napínavé bitvy. Hráči pražské Kotlářky vstoupili do utkání o poznání lépe, a byli také lépe připraveni. To se jistě podepsalo na celkovém výsledku, jelikož naší trojici přehráli ve všech třech dvouhrách a výhrou 3:0 na zápasy si tak vybojovali cenné místo v nejvyšší české soutěži.

Pro naše mužstvo je to obrovská a těžká porážka. Bohužel to znamená, že jeden z našich týmu sestupuje z Extraligy mužů. Naštěstí není nikde psáno, že pro nás v této prestižní soutěži není místo. Oficiálně jsme se totiž stali prvními náhradníky, tudíž v případě, že se nějaký tým odhlásí, nebo nebude chtít startovat v této soutěži, dostaneme nabídku my.