TJ Ostrava KST připsalo další vítězství

04.03.2024

V pátek 1.3. se náš "A" tým, TJ Ostrava KST představil na severu Čech. V rámci 16. kola Extraligy mužů byly hosty družstva SKST Liberec. Posledně, když se tyto dva celky střetli, si vítězství připsal tým z Liberce. Teď tomu bylo naopak. Naši hráči dokázali vydřít velice důležitou výhru, díky které se posunuli na 8. příčku tabulky, která uzavírá postup do Play Off. S libereckými tygry si poradili překvapivě 3:0.

První bod hostů zařídil Radim Morávek, který v posledních dnech ukazuje, že je ve skvělé formě. V pěti setech dokázal porazit Jakuba Seiberta, když se mu podařilo otočit z 1:2 na sety. Pátou sadu ovládl, jak se říká, "s přehledem 9 v pátém." a připsal si jednak další extraligové vítězství, ale zároveň také bod pro svůj klub, což je o poznání cennější.

Následně šli hrát jedničky obou celků. Michal Beneš za Liberec a Patrik Klos za nás. I v tomto utkání, jak už asi tušíte, byl lepší právě hráč našeho ostravského dresu, který svého soupeře porazil 3:1 na sety. I Patrik tak vrátil Michalovi porážku z 1. poloviny sezóny a náš celek byl jen krůček od důležité výhry.

Třetí a vítězný bod zařídil mladší bratr z rodiny Morávků, a to Jindřich. Ten dostal šanci místo stále trápícího se Ondřeje Bajgera, a šanci naplno využil. S Josefem Medkem dokázal na svou stranu získat tři z celkových čtyř sad, které tito dva hráči odehráli a mohl se tak radovat z vítězství 3:1 na sety.

Zároveň se mohli začít radovat i jeho spoluhráči společně s trenérem Karlem Karáskem, jelikož dokázali vydřít další vítězství. Po výhře 3:0 se znovu dostali i nad své spoluhráče z "béčka," kteří se teď drží na 9. pozici. 

O další body se poperou obě družstva už tento týden. TJ Ostrava KST zkusí zabojovat na stolech TTC Ostrava 2016 o třetí výhru v řadě a NH Ostrava si o den později udělá výlet do Liberce, kde zkusí navázat na vítězství svých kolegů. Jak si naše celky povedou, to je zatím ve hvězdách.

Kompletní výsledky:

TJ Ostrava KST - SKST Liberec - 3:0

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony