Sommerová veze z Portugalska bronz

14.02.2024

V uplynulých dnech se konal další turnaj ze série WTT Youth Contender. Tentokrát mladí hráči a hráčky bojovali o tituly v portugalském Vila Realu. Českou Republiku od nás reprezentovala Helena Sommerová, která stále potvrzuje svou skvělou formu.Po skvěle zahraném Mistrovství Evropy do 21 let potvrdila naše hráčka formu i v tomto případě. Skvělými výkony postupně přehrála španělskou reprezentantku Eugenii Sastrovou nebo také druhou nasazenou hráčku turnaje, francouzsku Cleu de Stoppeleirovou. 

Cestu turnajem a možnost porvat se o zlato ji překazila až v semifinále další z řad francouzských hráček, a to Elise Pujolová. O finalistce rozhodl až pátý set, který dopadl lépe právě pro hráčku z Francie.

Bronzová medaile je každopádně senzační úspěch, kterým Helena znovu potvrdila, že patří mezi top hráčky nejen na evropské, ale také na světové scéně. 

"Se třetím místem jsem spokojená, ale myslím si, že to mohlo být lepší. Herně se mi sice daří, nicméně psychicky jsem na tom malinko hůře, jelikož hraju se zraněným ramenem. Před MEJ jsem neměla úplně ideální výsledky a jsem ráda, že se to otočilo. Pokud se mi zranění nezhorší, tak věřím, že bych ve skvělé formě mohla pokračovat," hodnotila své dosavadní výkony naše hráčka.

Nemohla však také nepadnout otázka o blížícím se Mistrovství ČR, na které se Helena připravuje. 

"Momentálně se na žádné mezinárodní starty nechystám. Chci předvést nejlepší možné výsledky v Extralize a udržet si formu. Na Mistrovství ČR mužů a žen i na MČR U21 a U19 bych chtěla dojít alespoň do semifinále tak doufám, že mě moje forma neopustí."

Jestli Helena naplní své ambice, to se nedozvíme dříve, než po samotných turnajích. My ji budeme samozřejmě fandit, tak se k nám rozhodně přidejte.

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony