Sommerová došla do osmifinále

01.02.2024

Mistrovství Evropy U21 pro sezónu 2023/2024 je za námi. V makedonském Skopje bojovala spousta českých hráčů a hráček, nikdo se však do bojů o medaile nedostal. Z našeho klubu svou zemi reprezentovali Radim Morávek a Helena Sommerová. Jak si vedli?Radim Morávek v těžké konkurenci bohužel nedokázal postoupit ze skupiny a s dvouhrou se tak musel rozloučit už v první hrací den. Na druhou stranu po boku Ondřeje Květona, který je u nás na hostování z HB Ostrov Havlíčkův Brod, se dokázal probojovat až do čtvrtfinále. V souboji o medaili bohužel už ale nestačili na polskou dvojici a po porážce 0:3 tak na turnaji skončili definitivně. I tak je to ovšem parádní úspěch, za který se naši extraligoví hráči nemusí vůbec stydět.

Daleko lépe si vedla Helena Sommerová. Ta do Skopje přijela s parádní formou a nejvyššími ambicemi. Bez prohry prošla první i druhou skupinou kvalifikace a postoupila až do vyřazovací fáze mistrovství. 

Na skvělou řadu šesti výher za sebou už bohužel nedokázala navázat, když v osmifinále prohrála s pozdější vítězkou celého mistrovství, ukrajinkou Veronikou Matiuninou po těžké bitvě 4:3. Ačkoliv Helena nedosáhla na medaili, předvedla parádní výkon, na který může s radostí vzpomínat. 

Pro oba naše hráče to byla více než luxusní příprava na blížící se Mistrovství ČR mužů a žen, které se na konci března uskuteční v hlavním městě. Radim Morávek i Helena Sommerová mají v plánu, ostatně jako všichni účastnící, bojovat o tituly a svými výkony vyslali jednoznačné zprávy o jejich aktuální formě. Doufejme, že jim vydrží jak do již zmiňovaného MČR, tak do blížícího se Play Off v nejvyšší české soutěži mužů i žen. 

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony