Po roce opět na výsluní

18.06.2024

Poslední boje o titul pro letošní sezonu jsou za námi. Na posledním domácím šampionátu se utkali kadeti a junioři v soutěži družstev. Na tomto již tradičním turnaji se pravidelně umisťujeme na stupních vítězů a letos tomu nebylo jinak.V loňské sezoně se nám bohužel nepodařilo vybojovat titul a přerušili jsme tak sérii šesti po sobě získaných titulů v kategorii juniorů U19. Letos nikdo z hráčů nechtěl tuto událost opakovat a všichni mysleli pouze na jedno. Na vítězství. A to se také podařilo vybojovat.

Čtveřice ve složení Vít Kadlec, Jindřich Morávek, Samuel Palušek a Jonáš Rak dokázali znovu vybojovat titul Mistrů ČR v družstvech, když za celý turnaj prohráli pouze jedinou dvouhru. Suverénní výkon pod taktovou trenéra Pavla Schneidera nenašla přemožitele a zaslouženě si připsala toto cenné vítězství.

V semifinále narazili na celek pražské Kotlářky. V této bitvě o postup do finále tým skvěle podržel zejména Vít Kadlec, který zařídil dva body. V první dvouhře porazil Jakuba Makaru a následně vrátil porážku z předchozího šampionátu Martinu Šípovi. Třetí bod zařídil Jindra Morávek, který vyzrál na Václava Podrazila.

Ve finále jsme se utkali s výběrem z Havířova. Vyrovnanou bitvu jsme zvládli o něco lépe a po vítězství 3:0 na zápasy jsme se mohli radovat z titulu. Důležité vítězství přidal ve druhé dvouhře Jindra Morávek, který dokázal porazit havířovskou jedničku, Daniela Košťála 3:2 na sety. Vítek porazil Matyáše Kolečkáře 3:0 na sety a poměrem 3:1 na sety zvítězil také Samuel Palušek nad Vojtou Slaným.

"Jako "trenér v zácviku" jsem na kluky velice pyšný. K celému turnaji přistupovali tak, jak měli a šlo to vidět. Hráli zodpovědně a vzájemně se doplňovali. Možná nám také pomohl fakt, že každé utkání nám vyšly sestavy podle našich představ a protože jsem jim před turnajem oznámil, že do Ostravy vezu zpátky jenom mistry, měli motivaci navíc." Takto se vyjádřil trenér týmu Pavel "Semínko" Schneider.

Tomáš Kindl


Sociální Sítě Ikony