Po delší době body doma

16.01.2024

Předehrávka 12. kola extraligy mužů se uskutečnila netradičně v neděli 7.1. ve 14:00. Představily se v ní oba naše celky, tudíž se jednalo vesměs o zápas domácích mužstev.V první dvouhře proti sobě nastoupili za domácí Vít KADLEC a za hosty Ondřej BAJGER. Vyrovnaný zápas to byl od prvního míčku a vítězství se překlánělo z jedné strany na druhou. Oba dva se samozřejmě velice dobře znají, tomu taky odpovídal fakt, že zápas rozhodla až pátá sada. V té dokázal vítězného bodu dosáhnout domácí hráč, který tak poslal NH Ostrava do vedení.

O druhý zápas se postarali Ondřej KVĚTON a Patrik KLOS. Jednička "A" týmu od začátku utkání udávala tempo hry a Ondra jen stěží hledal recept. Domácí hráč vzdoroval pouze ve třetí sadě, ale Patrik KLOS si své vedení pohlídal a zvítězil 3:0.

O vedení šli bojovat Oleksandr TYMOFIEIEV a Radim MORÁVEK. I v tomto zápase rozhodovaly menší chybičky a chladnější hlava. Ani tady nebylo žádným překvapením, že o vítězi musela rozhodnout až pátá sada. Tu lépe zvládl Saša TYMOFIEIEV a domácí tým byl opět zápas od vítězství.

Pečetit výhru šel Vít KADLEC, který vyzval Patrika KLOSE. Ten ovšem znovu ukázal své kvality a připsal si výhru 3:1. Rozhodnout musela teda až pátá dvouhra, ve které se představil znovu Ondřej KVĚTON a střídající Samuel Palušek ze Slovenska. Tady naopak měl celý zápas ve své režii domácí hráč, který zvítězil 3:0 a pečetil tak výhru domácích 3:2.

Po delší době si tak NH Ostrava připsala plný počet bodů. TJ Ostrava KST si na vítězství bude muset bohužel ještě počkat. Další šanci budou mít 19. 1. od 18:00, kdy na domácích stolech vyzvou SKST Chodov.

Kompletní výsledky:

NH Ostrava – TJ Ostrava KST – 3:2Sociální Sítě Ikony