Plný počet bodů si po ligovém víkendu připsala pouze druhá liga

25.01.2024

Uplynulý víkend proběhl v duchu stolního tenisu. Utkání se odehrála napříč všemi ligovými soutěžemi a naši hráči měli pořádně napilno. A výsledky byly velmi různorodé. Plný počet bodů si však připsalo pouze družstvo v druhé lize

Naše "Céčko" si o víkendu nevedlo vůbec špatně. V prvním utkání na domácích stolech vyzvali rivaly z Hradce Králové a bitvu úspěšně dotáhli dokonce. V těžkém utkání byl oporou především Jindřich Morávek, který zařídil 4 body a také Vít Kadlec, který rovněž jako Jindra neprohrál. Dohromady tito dva tak přidali sedm bodů, což byl výborný základ, který poté dotáhl dvěma body Samuel Palušek. Desátý a vítězný bod domácí vydřeli v jedné ze čtyřher. Jan Lisztwan byl bohužel bez bodu.

O den později už bohužel vítězství nepřišlo. Proti Borové nastoupila poněkud jiná sestava. Po boku Jindřicha Morávka a Víta Kadlece, který i ve druhém utkání byl 100%, nastoupil Daniel Vitásek a Jiří Bajger, kteří byli zůstali bez bodu. Prohra 7:10 naše kluky však nemusí vůbec mrzet. Stále se drží na 2. příčce prvoligové tabulky a o sestup ze soutěže se tak nemusí strachovat.

Druholigový tým na tom byl po víkendu o poznání lépe. Kvarteto Jakub Mesaroš, Jaroslav Jůza, Samuel Palušek a Jan Lisztwan zvítězilo v obou svých duelech a vytvořili si náskok, byť jen malý, na TTC Ostrava 2016, které je tedy zatím v barážové pozici. Tahounem v obou utkání byl Samuel Palušek, který si tak stále drží 100% úspěšnost. V obou utkáních zařídil 3 body, na které v obou případech jeho spoluhráči skvěle zareagovali.

Ve 13. a 14. kole se moc dobře nevedlo třetiligovému "Éčku." V sobotu bohužel naši kluci nenašli recept na TJ Jiskra Strážnice a připsali si porážku 10:5. Skvěle zahrál pouze František Chaloupka, který neprohrál ani jednu svou dvouhru a po bodu přidali také Filip Válek a Jan Krupník. Překvapivě si tzv. "vajíčko" připsal Daniel Vitásek.

Kádr nedokázal zvítězit ani v druhém utkání, přesto byl výsledek o poznání lepší. Proti Dolnímu Němčí si totiž naši kluci připsali remízu. Nejlépe hrajícím hráčem byl opět Franta Chaloupka, kterého bodově podpořili všichni jeho spoluhráči. Filip Válek a Oliver Vincenec si připsali 2 body a remízový bod si přidal Honza Krupník.

"E" tým je na stejné pozici jako spoluhráči z druhé ligy. Ve třetí lize se ovšem nehraje baráž, a poslední tři tými padají rovnou do nižší soutěže. Naštěstí pro si naši hráči udržují tříbodový náskok právě na 10. příčku v tabulce, která je poslední sestupová. Valašské Meziříčí, které na této příčce momentálně figuruje však náš celek na svých stolech porazilo 10:0. Proto naši hráči nesmějí nic podcenit.

Kompletní výsledky:

První liga: