Obrat dokonán, TJ Ostrava KST v semifinále

21.04.2024

V sobotu 20. dubna proběhl rozhodující duel o postup do semifinále Extraligy žen mezi celky TJ Ostrava KST a SK Dobré. Papírové favoritky dokázaly využít domácí prostředí a po obtížné bitvě se mohly radovat z vítězství a z celkového postupu.O skvělou atmosféru bylo díky krásnému počtu diváků dobře postaráno a chyběl tomu pouze nádherný stolní tenis. O skvělé výměny, emoce, zvraty a slzy radosti i smůly nebyla nouze a diváci si tak mohli vychutnat opravdu skvělou bitvu, v našem případě se šťastným koncem.

Domácímu týmu skvěle vyšel vstup do zápasu, když v první dvouhře porazila Nikita Petrovová 3:0 na sety Adélu Sazimovou. Nikita potvrdila svou aktuální formu, když následně zařídila i druhý bod, a to proti jedničce hostujícího týmu, Aleksandře Michalakové.

Bez bodu se tentokrát obešla nejmladší z trojice našich hráček, Helena Sommerová. Ta se evidentně stále ještě zotavuje po své delší pauze, a hledá svou ztracenou formu. Nedokázala vyhrát ani jeden set a připsala si tak porážku 0:3 jak proti Vendule Šichanové, tak také proti Adéle Sazimové.

Dvě porážky Heleny naštěstí příliš neovlivnily celkový výsledek, jelikož dva body zařídila také naše jednička, Tamara Tomanová. Ta dokázala ve své první dvouhře vrátit porážku Aleksandře Michalakové, nad kterou zvítězila poměrem 3:1 na sety a následně připsala vítězný bod, když zvládla zápas s Vendulou Šichanovou rovněž 3:1 na sety.

"Přestože jsme disponovaly určitě kvalitativně vyrovnanějším kádrem a cítily jsme se být mírnými favoritkami, tak tým SK Dobré nám cestu do semifinále dokázal dost zkomplikovat, a to až do té míry, že jsem přestávala místy věřit v úspěch. Helča se po téměř dvouměsíčním výpadku stále hledá a obtížně se jí teď "nasedá do rozjetého vlaku", čehož jsem se osobně obávala. Naopak soupeřky ukázaly, že jsou momentálně i z mládežnických turnajů zápasově vyhranější. Navíc Aleksandra Michalak má nesporné kvality a dokáže pro svůj tým zařídit maximální bodový zisk, což prokazovala i v průběhu základní části. Vzhledem ke změně hracího systému pro play off, nyní více než kdy dříve, sehrává důležitou úlohu i fakt, jak napíšeme sestavu. V pátek nám sestava vyšla na jedničku. V sobotu nevyšla vůbec, ale dokázaly jsme se s tím "popasovat". Zejména mě tedy pozitivně překvapila Nikita, která v posledních týdnech ukazuje, že se z ní stává ještě silnější hráčka, a to nejen herně, ale především také v hlavě. Takže absolutorium i pro ni a ráda se teď budu obávat o svou pozici jedničky. Závěrem samozřejmě poděkování skvělým fanouškům, organizačnímu týmu a trenérovi Jiřímu, protože vydržet tak dlouhou sezónu s tak specifickými individualitami jako jsme my je opravdu na medaili samo o sobě," zhodnotila s úsměvem kapitánka týmu.

Domácí tým a spolu s nimi také všichni přítomní diváci se tak mohli začít radovat z vítězství a z postupu do semifinále play off Extraligy žen podobně jako v mužské extralize NH Ostrava. Ostravské hráčky v semifinále změří síly s obhájcem trofeje a letošním semifinalistou Ligy Mistryň, s Hodonínem. "Myslím, že je to skvělá vizitka pro ostravský stolní tenis už nyní. Mužský i ženský extraligový kádr v semifinále! Co by za to některé kluby daly," dodala Tamara.

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony