NH Ostrava v semifále

12.04.2024

Ve čtvrtek 12.4. se uskutečnilo 2. kolo čtvrtfinále mužské extraligy mezi NH Ostrava a SF SKK El Niňo Praha. Domácí si z Prahy přivezli vítězství a měli tak výhodu jak prostředí, tak i výsledku. A využili ji všemi deseti.

Hala na Varenské ulici praskala ve švech a diváci i hráči si skvělou atmosféru užívali, jak se dalo. Nádherné výměny, nervy a radost, to vše bylo včera k vidění. Z vítězství však radovat mohl jenom jeden tým. A tím týmem bylo mužstvo domácích.

Už první dvouhra byla jako na houpačce. Vedení se překlánělo z jedné strany na druhou a rozhodovat musela až pátá sada. V té vedl Tomáš Konečný už 7:3, nicméně Ondřej Květon nic nevzdává. Dokázal si vypracovat dva matchbally, bohužel ani jeden však neproměnil a z vítězství se radoval hráč El Niňa.

Ve druhé dvouhře ovšem Vít Kadlec podržel svůj tým, když i po druhé dokázal porazit Jiřího Vráblíka a srovnal stav utkání na 1:1. Skvěle hrající Vítek využil domácí prostředí na jedničku a po výhře 3:1 byli domácí dva zápasy od vysněného semifinále.

Další krok k vítězství udělal Oleksandr Tymofieiev, který dokázal zvítězit nad Jakubem Zelinkou. Toto vítězství bylo pravděpodobně nejméně očekávané, vzhledem k faktu, že v prvním čtvrtfinálovém utkání Jakub Zelinka na domácím stole zvítězil 3:0. Saša se ovšem poučil z prvního střetu a s pomocí skvělých fanoušků dokázal vítězství 3:2 na sety připsat na svoji stranu.

První šanci vybojovat postup do semifinále Extraligy mužů dostal Ondřej Květon. Ten vyzval Jirku Vráblíka, který se prozatím ve čtvrtfinále velice trápil. Tentokrát na něj ovšem Ondra nevyzrál a musel se smířit s porážkou 1:3. El Niňo tak znovu srovnalo stav utkání na 2:2 a rozhodnout musela, stejně jako v prvním duelu, poslední dvouhra.

V té se znovu střetli Vít Kadlec a Tomáš Konečný. Na Kotlářce se radoval z vítězství právě náš hráč, který dokázal otočit stav 2:2 na sety a 2:5 na míčky. Tentokrát se zápas do pátého setu nedostal Vítek měl celý zápas pod kontrolou a vítězstvím 3:0 na sety pečetil výhru domácích 3:2.

NH Ostrava tak překvapila a zaskočila jednoho z největších favoritů na titul. O tom, s kým se v semifinále naši borci utkají, se dozvíme za pár dní. Jedno je ale jisté, bude to bitva.