NH Ostrava postupuje do play off

16.03.2024

Poslední kolo základní části Extraligy mužů je za námi. A opět se v tomto kole hrálo o všechno. Náš "A" tým, TJ Ostrava KST, bojovalo o 9. příčku na dálku s hradeckým Sokolem a NH Ostrava o účast v play off. Ne všem se ale dařilo podle plánu.Doma, na Varenské ulici, se proti Mistrovi ČR utkal náš "A" tým, TJ Ostrava KST. Hostil HB Ostrov Havlíčkův Brod. Úkol našich hráčů byl prostý, ale velice těžký. Uhrát co nejvíce bodů proti jasnému favoritovi. 

Vzhledem k vzájemnému skóre s posledním Hradcem Králové se o týmu, který půjde do baráže z posledního místa, rozhodovalo až v posledním kole. V něm museli naši hráči vyhrát více jednotlivých zápasů, než hráči hradeckého Sokola, který se utkal s El Niněm Praha. To se ale bohužel nepodařilo.

Nejblíže výhry byl Patrik Klos, který vedl 2:0 na sety s Davidem Reitšpiesem. Toto vedení už ale bohužel nedokázal dotáhnout do vítězného konce. Patrik prohrál 12:10 v páté sadě a z výhry se radoval hráč hostů. 

Ve zbylých dvouhrách už byli hráči HB Ostrov jednoznačně lepší. Pavel Širuček si ve třech setech poradil s Radimem Morávkem a v zápase "trojek" stejným poměrem Tomáš Martinko porazil mladšího z bratrů Morávkových, Jindřicha. 

"Áčko" tedy prohrálo 0:3 a mohli tak pouze doufat, že stejným poměrem zvítězí i El Niňo v Hradci Králové. To se ale bohužel pro nás nestalo, jelikož ve třetí dvouhře dokázal Tibor Špánik porazit Františka Onderku 3:2. Sokol sice prohrál 1:3, nicméně vzhledem k lepšímu skoré se posunuli na 9, příčku. Naši kluci tak budou o udržení v nejvyšší české soutěži bojovat v baráži s vítězem play off ligy první.

"B" tým, NH Ostrava měl závěr základní části o poznání veselejší. Vyzval je Havířov, který poslední kola doslova "lepí" soupisku. Tak to proběhlo i v posledním kole, kdy se náš soupeř musel obejít bez Tomáše Polanského a Jana Valenty. 

V první dvouhře svedl Ondřej Květon pětisetovou bitvu s Izraelcem Itayem Avivim, kterou zvládl a poslal hosty do vedení. V dalším zápase byl na stole lepší Vít Kadlec, který si připsal výhru s Adamem Štalzerem. 

Oleksandr Tymofieiev na výkony svých spoluhráčů nedokázal navázat, když prohrál se Šimonem Bělíkem 2:3. Hráči Havířova tak stáhli naše vedení na 2:1. O celkové vítězství se postaral druhým bodem Vít Kadlec, který si ve čtyřech setech poradil s Avivim a pečetil tak naše vítězství 3:1. 

Touto výhrou si náš celek zajistil účast v play off. V boji o vysněnou trofej vyzvou vítěze základní části, El Niňo Praha. Naše mužstvo má před sebou nelehký úkol. V základní části sice s El Niněm dvakrát prohráli, ale v obou případech se jednalo o velice těsné a napínavé souboje. Uvidíme tedy, jak si tým povede tentokrát.

Kompletní výsledky:

TJ Ostrava KST - HB Ostrov Havlíčkův Brod - 0:3

NH Ostrava - SKST TESLA BATTERIES Havířov - 3:1

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony