NH Ostrava byla nad síly Chodova

19.01.2024

V pátek 19. 1. se uskutečnila také předehrávka 16. kola, ve kterém NH Ostrava vyzvala stejného soupeře, jako o den předtím vyzvali jejich spoluhráči, SKST Chodov. Obě mužstva byla více než skvěle rozehraná a naladěná na vítězství, takže šlo očekávat velmi vyrovnaný a napínavý souboj. Vítěz však mohl být jen jeden.

O první bod se utkali za domácí Ondřej KVĚTON a za hosty Michal BANKOSZ. Tomu vyšel úvod zápasu lépe a dokázal si vytvořit vedení 2:0 na sety. Domácí hráč však rozhodně nedává body zadarmo. Ondra je bojovník, což všem přítomným znovu dokázal. Skvělou hrou dokázal srovnat na 2:2 a rozhodnout teda musela poslední, pátá sada. V ní si náš domácí bojovník dokázal vypracovat náskok 7:3, který mu málem nestačil. Zvítězil nejtěsnějším poměrem, 11:9 a připsal si tak další extraligové vítězství a zároveň poslal domácí do vedení 1:0.

Druhá dvouhra takto napínavý souboj nepřinesla. Miroslav BINDAČ vzdoroval Antonínu Gavlasovi pouze v první sadě, jinak měl chodovský hráč zápas pevně ve svých rukou. Zvítězil 3:0 a prokázal, že naši hráči zatím nejsou schopni na chodovskou jedničku najít recept.

Stejně, jako v zápase našeho "Áčka" s Chodovem, o vedení šly bojovat trojky. Do boje šli Vít KADLEC a Roman REZETKA. Tento zápas byl stejně vyrovnaný jako ten první a vítězství se překlánělo z jedné strany na druhou. Rozhodnout musela až pátá sada, ve které byl nakonec lepší hráč v ostravském dresu. Domácí tak šli do vedení 2:1 a byli opět zápas od celkového vítězství.

O to šel bojovat Ondřej KVĚTON, proti kterému nastoupil Antonín GAVLAS ml. Ten znovu ukázal své kvality a zkušenosti a nedovolil domácímu hráči ani set. Antonín GAVLAS znovu zvítězil 3:0, čímž srovnal stav utkání na 2:2.

Rozhodnout musela až pátá dvouhra, jak bývá u našich hráčů zvykem. V ní se však za stůl místo Michala BANKOSZE postavil Dmitrij PROKOPCOV. Miroslav BINDAČ měl před sebou tedy těžký úkol. A zvládl ho na výbornou. "Bindy" využil toho, že Dmitrij celé utkání proseděl a byl do boje poslán až v rozhodující dvouhře, což rozhodně není jednoduchá startovní pozice. Domácí kapitán zvítězil 3:0 a pečetil tak velmi cenné vítězství domácích.

Základní část extraligy se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Náš "B" tým si dvěma výhrami zajistil udržení v soutěži a dokonce přeskočil naše "Áčko" a uzavírá tabulku Play Off. Zatím ale nic není jisté.

Kompletní výsledky:

NH Ostrava - SKST Chodov - 3:2