Moravský Krumlov opět nad naše síly

07.02.2024

Netradičně v pátek 2.2. se v uskutečnilo 12. kolo extraligy žen. Domácí hráčky na svých stolech přivítaly své rivalky z Moravského Krumlova, a souboj to byl opravdu napínavý.V minulé sezóně to byl právě Moravský Krumlov, který zastavil úžasnou cestu našich hráček napříč play off a zamítl jim postup do finále české extraligy. A recept na tyto hráčky nenašly ty naše ani letos. V první polovině sezóny u nich prohrály poměrem 4:6, a doma poměrem 3:6.

Sestava ve složení Tamara Tomanová, Nikita Petrovová a Helena Sommerová měla před utkáním rozhodně jiné ambice, po prvním kole to vypadalo, že je také naplní, když v první dvouhře porazila Helena Sommerová Mitsuki Yoshidu a Tamara zařídila povinný bod nad Terezou Lošťákovou. Nikita si sice neporadila s Ekaterinou Chernyavskayou, ale vedení 2:1 byl dobrý začátek.

Po druhém kole byl stav utkání 3:3 a všem přítomným bylo jasné, že bitva to bude velice napínavá. Bohužel našim hráčkám nepřálo štěstí domácího prostředí, když Helča nečekaně prohrála 3:2 s Terezou Lošťákovou, a Nikita neproměnila dva mečboly s Mitsuki Yoshidou. Tamara, jako její spoluhráčky. nedokázala porazit Ekaterinu Chernyavskou a to znamenalo celkový výsledek 3:6 pro domácí hráčky.

Naše družstvo se však stále drží na páté příčce extraligové tabulky a rozhodně ještě bude mít přiležitost si své postavení před blížícím se play off vylepšit. První možnost dostanou hned v pátek 16. 2. kdy od 18:00 budou bojovat na stolech týmu SK Dobré.

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony