Morávek s Kadlecem dovezli bronz

11.06.2024

Uplynulý víkend se v Mostě uskutečnilo Mistrovství ČR kategorie U19. Pod taktovkou našich trenérů jsme dokázali získat tři cenné kovy, bohužel však ani jeden titul. Nejblíže k němu byli Vít Kadlec a Jindřich Morávek, kteří se ovšem museli poklonit svým soupeřům.V Mostě se konalo poslední Mistrovství České Republiky jednotlivců v letošní sezoně. V našich barvách startovala řada hráčů, ovšem turnaj se musel obejít bez zraněné Heleny Sommerové, která jistě patřila mezi adepty na titul. Nejdále dokráčeli Vít Kadlec a Jindřich Morávek. V hlavní soutěži kromě těchto dvou hráčů startovali také Jonáš Rak a Jaroslav Jůza.

Bohužel oba dva vypadli v prvním kole se soupeři z Havířova. Jonáš Rak nedokázal dotáhnout do vítězného konce vedení 3:0 na sety a v sedmi setech prohrál s Antonínem Barošem. Jaroslav Jůza marně vzdoroval Danielu Košťálovi, nicméně po prohře 0:4 se s turnajem musel rozloučit. V  hlavní soutěži děvčat startovala Eliška Stramová. Ta, stejně, jako její dva spoluhráči, vypadla v 1. kole s Karolinou Janků z Lomnic.

První cenný kov "cinkl" ve čtyřhře mužů. V ní Vít Kadlec vybojoval bronzovou medaili po boku Daniela Košťála z SKST Havířov. Na jejich úspěch v "deblu" už žádný z našich hráčů nenavázal. Nakonec však byly naše barvy vidět ještě ve dvouhře. Jindřich Morávek a Vít Kadlec totiž dokázali vybojovat bronzové medaile v "singlu." V semifinále ani jeden nestačil na svého soupeře. Jindra prohrál 1:4 se Štěpánem Brhelem z HB Ostrov a Víťa nestačil na pozdějšího vítěze, Martina Šípa z pražské Kotlářky.

Dohromady jsme z Mostu tedy dovezli tři bronzové medaile. Poslední možnost dovézt cenné kovy z šampionátu budeme mít už tento víkend, kdy se uskuteční již tradiční Mistrovství ČR družstev. Letos se toto mistrovství uskuteční na půdě Havličkova Brodu a ani letos se to neobejde bez naší účasti jak v mužské, tak ženské kategorii. Uvidíme, jak si naši hráči povedou.

Tomáš Kindl


Sociální Sítě Ikony