Letošní BTM jsou u konce

12.03.2024

Druhý březnový víkend byl ve znamení posledních Bodovacích Turnajů Mládeže pro sezonu 2023/2024. Hráči a hráčky se tak letos naposled utkali o medaile a body do žebříčku z této série turnajů. Tentokrát se všichni sjeli na Velkou cenu města Hustopečí a na 38. ročník Turnaje přátelství do Hluku. U příležitosti těchto dvou turnajů nemohla chybět a také nechyběla naše výprava.

O víkendu se nejvíce dařilo Jidřichu Morávkovi. Ten v kategorii U19 suverénně kráčel za vítězstvím, které mu však bohužel těsně uteklo. Přemožitele našel až ve finále, kde prohrál s havlíčkobrodským Štěpánem Brhelem a musel se tak spokojit "pouze" se stříbrem. Náladu si však spravil o den později, když v kategorii U17 titul vítěze získal. Ve finále porazil dalšího hráče HB Ostrov, Martina Vaigla a mohl slavit triumf.

Dařilo se i ostatním hráčům naší výpravy. Jonáš Rak dokráčel až do čtvrtfinále hlavní soutěže. Boj o medaile už ale nezvládl, když prohrál tři těsné koncovky s havířovským Martinem Slaným. I tak to je ale parádní umístění, a Jonáš si alespoň připsal důležité body do žebříčku. O kolo dříve vypadl Jaroslav Jůza. Ten v prvním kole porazil Antonína Baroše z SKST Havířov, nicméně následně už nestačil na favorita turnaje, Matyáše Lebedu z hradeckého Sokola.

Do hlavní soutěže už se nikomu z kluků podařit nepostoupilo. Daniel Vitásek a Oliver Vincenec nepostoupili ze skupiny a o body bojovali v soutěži útěchy. Tam se dařilo zejména Danovi, který se probojoval až do semifinále, kde nestačil na pozdějšího vítěze, Olivera Balvara z Havířova. Oliver Vincenec vypadl v prvním kole s Richardem Pařízkem z SKST Hodonín. V kategorii U17 se Oliverovi sice nepodařilo postoupit do hlavní soutěže, nicméně v útěše už se neztratil. Dokázal se probojovat do čtvrtfinále, kde podlehl Šimonu Petrtýlovi z pražské Elizzy.

Jediná zástupkyně na turnaji, Eliška Stramová v kategorii U19 vypadla v prvním kole hlavní soutěže, kde nestačila na Anežku Truněčkovou ze Sokola Hradec Králové. Ta si však podobně, jako Jindra Morávek, spravila chuť o den později, když v kategorii U17 dosáhla skvělého třetího místa. Eliška v 2. kole porazila 2. nasazenou hráčku turnaje, Adélu Noskovou z pražské Sparty. Skvělou cestu turnajem ji však ukončila Anna Holejšovská z SKST Vlašim, když ji o postup do finále porazila.

Nejmladší hráčka ostravského dresu, Elen Galetková, se představila v soutěži U13. V té dokázala vybojovat postup ze skupiny, nicméně v hlavní soutěži už v prvním kole nestačila na vlašimskou Yvetu Plešnerovou.

Podtrženo sečteno, celkově naši hráči vybojovali tři medaile. Závěrem sezony budou tradičně Mistrovství České Republiky všech věkových kategorií. Jak si naši hráči povedou na nejprestižnějších českých šampionátech? O tom vás samozřejmě budeme informovat, jakmile nadejde čas.