Kadlec na stupních vítězů ve Spa

01.05.2024

Poslední dubnový týden se konal světový mládežnický okruh WTT Youth Contender. Tentokrát se mladí evropští a světoví hráči a hráčky sjeli do belgického Spa a francouzských Metách. Česká republika měla samozřejmě veliké zastoupení, ve kterém byla vidět také naše ostravská dvojice, Vít Kadlec a Helena Sommerová. A právě jeden z dvojice se zasloužil o skvělý úspěch.

Vít Kadlec byl pravděpodobně jedním z největších překvapení celého turnaje. Po skvělém výkonu ve čtvrtfinále play off proti favorizovanému El Niňu Praha, ve kterém se mu podařilo zvítězit všechny čtyři dvouhry, pokračoval ve skvělé jízdě také na okruhu WTT.

Vítek dokázal postoupit ze skupiny a v hlavní soutěži došel až do semifinále. Za sebou nechal skvěle hrajícího slovenského talenta Samuela Arpáše nebo také japonského Tomokiho Omodu. Zastavil ho až pozdější vítěz celého turnaje, portugalec Tiago Abiodun.

"Jsem rád, že jsem se dostal mezi čtyři nejlepší, protože jsem měl poměrně pomalý start. Každopádně jsem si dokázal zvyknout na hernu a míčky, v pavouku jsem zvládl tři "pětiseťáky" a zápas od zápasu jsem se cítil lépe. Medaile si velice cením, protože dostat se tam byla opravdu dřina." Hodnotil svůj výkon Víťa.

Když už jsme našeho mladého ostravského talenta zpovídali, nemohli jsme opomenout také jeho náročný program spojený s Extraligou mužů. "Semifinále, které mi teda moc nevyšlo, jsme dohráli něco málo před šestou odpoledne. Čekala nás dlouhá cesta a v plném autě si člověk moc komfortu neužije. Do Prahy jsme dojeli asi ve dvě ráno. Ačkoliv jsem se pořádně prospal, cítil jsem, a věřím, že to bylo na mě i vidět, že nejsem ve své kůži." Dodal Vítek.

Další semifinálový duel proti Chodovu proběhne tento čtvrtek 2. května od 18:00. Jednička týmu Vítek Kadlec svým spoluhráčům rozhodně věří. "Chodov se na nás v prvním zápase perfektně připravil. Všichni tři hráči podali parádní výkon, jenže doma je doma. Věřím, že dokážeme zvítězit a rozhodně o Superfinále budeme bojovat."

Helena Sommerová startovala ve Francii, nicméně turnaj se ji moc nevydařil. Dokázala vyhrát pouze jeden zápas ve skupině, který ji na postup nestačil a proto se s turnajem musela rozloučit předčasně.