Kadlec a Petrovová přeborníky kraje

29.01.2024

V sobotu 27. 1. 2024 se uskutečnily Přebory moravskoslezského kraje pro sezónu 2023/2024. Turnaj, který je také známý jako krajská kvalifikace na Mistrovství ČR mužů a žen se tradičně odehrál v Havířově. A do NTC přijeli o tituly, ceny a nominace bojovat také naši hráči.V kategorii mužů byli nasazení Vít Kadlec a Jindřich Morávek. Vysoké postavení v žebříčku jim umožnilo přímý postup do hlavní soutěže krajského přeboru, a tudíž nemuseli hrát kvalifikaci, jako zbytek ostravské výpravy. O postup na MČR pak dále bojoval Oliver Vincenec, Daniel Vitásek, Filip Válek, Jaroslav Jůza, František Chaloupka, Pavel Schneider a také Nikita Petrovová.

Dvouhru mužů a titul Přeborníka moravskoslezského kraje obhájil Vít Kadlec, který ve finále porazil svého oddílového kolegu, Jindřicha Morávka. Ten alespoň po boku Olivera Vincence získal titul ve čtyřhře.

Mezi 16 nejlepších se následně podařilo postoupit všem ostravským hráčům mimo Pavla Schneidera, který nepostoupil ze skupiny. Již zmiňovaná mužská pětice se tedy nominovala na MČR mužů a žen, které se letos uskuteční v hlavním městě na konci března.

Titul Přebornice moravskoslezského kraje získala bez větších problémů také Nikita Petrovová. Ta cestu k titulu neměla vůbec složitou, jelikož se přeborů účastnilo pouze 5 hráček. Mimo Nikitu se jednalo o hráčky mládežnických kategorií, které tak měly příležitost si s naší extraligovou hráčkou alespoň zahrát.

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony