Dvojice Kadlec - Petrovová bronzoví na MČR mužů a žen 2024

26.03.2024

Již uplynulý víkend byl ve znamení jedné z největších pingpongových akcí roku. Po konci základní části Extraligy mužů a žen totiž tradičně probíhá Mistrovství České Republiky mužů a žen. V letošní sezóně tomu nebylo jinak. Tentokrát se šampionát uskutečnil v hlavním městě, konkrétně ve Sportovním Centru v Řepích.Na šampionátu startovala slušná řada našich hráčů a hráček, nejvíce však šla vidět dvojice Kadlec - Petrovová. Ta totiž v mixu dokázala vybojovat bronzovou medaili, když v semifinále podlehli pozdějším vítězům a nejvýše nasazené dvojici Valenta - Blašková. Vít Kadlec následně přidal do své sbírky ještě stříbrnou medaili ze čtyrhry mužů, ve které stál po boku Adama Štalzera z Havířova. Ve finále této soutěže kluci bohužel nedokázali proměnit matchball a z titulu se nakonec po veliké bitvě radovala dvojice Šíp - Brhel.

Nikita Petrovová svou sbírku také rozšířila ještě o jednu medaili. Ve dvouhře totiž našla přemožitelku až v semifinále, kde prohrála s loňskou Mistryní ČR, Zdenou Blaškovou 1:4. Dělené 3. místo je ovšem úžasný úspěch.

V Praze startovali také všichni zbylí extraligoví hráči vyjma Heleny Sommerové, která se stále díky zranění nemůže za stolem angažovat. Tamara Tomanová ve čtvrfinále nestačila na Karin Grofovou a medaile ji tak těsně utekla. 

Zbytek našich hráčů už tak daleko nedokráčel. Patrik Klos prohrál s Tomášem Konečným 0:4 v osmifinále, Vít Kadlec s Radimem Morávkem vypadli ještě o kolo dříve, když nestačili na své soupeře. V prvním kole vypadl také Ondřej Bajger, který nedokázal dotáhnou vedení 2:0 do konce a musel se poklonit lepšímu výkonu Vlasty Bubna z Hradce Králové.

Ve kvalifikaci jsme také měli jisté zastoupení. V našich dresech tam o postup mezi 48 nejlepších bojovali Jindřich Morávek, Jaroslav Jůza, Filip Válek a Daniel Vitásek. Ani jednomu se však postup vybojovat nepodařilo a s turnajem se tak rozloučili už v první hrací den.

Další akce pořádaná českou stolnětenisovou asociací bude MČR U13 a U21, které se bude konat za dva týdny v NTC Havířov. Ani zde nebudou na startovací listině chybět naši hráči a hráčky, tak doufejme, že se jim podaří vybojovat alespoň stejný počet medailí, jako to zvládli na Mistrovství ČR mužů a žen pro rok 2024.

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony