Jindřich Morávek v Jaroměři stříbrný

12.02.2024

Na konci minulého týdne se uskutečnily další bodovací turnaje mládeže. Tentokrát mladí čeští hráči a hráčky vyjeli o body bojovat do Jaroměře a Hostinné. Náš klub na předposledním BTM reprezentovali Jindřich Morávek, Jaroslav Jůza, Eliška Stramová a Elen Galetková.Nejlépe se dařilo prvnímu, z výše jmenovaných, Jindřichu Morávkovi. Jeho cestu napříč turnajem přerušil až ve finále hráč pražské kotlářky a nasazená jednička turnaje, Martin Šíp. Jindra tak na své konto cenných kovů přidal další stříbrnou medaili a stále potvrzuje, že patří mezi elitu české mládeže.

Jaroslav Jůza postoupil ze skupiny do hlavní soutěže, nicméně došel pouze do prvního kola. V něm bohužel po pětisetové bitvě nestačil na havířovského Martina Slaného a cesta na turnaji tak pro něho skončila.

Jediná zástupkyně v kategorii U19, Eliška Stramová bohužel do hlavní soutěže nepostoupila a musela se spokojit pouze s útěchou. V té došla do druhého kola, ve kterém podlehla Michaele Alinčové z pražské Elizzy.

Nejmladší členka naší výpravy, Elen Galetková, se účastnila soutěže v kategorii U13. Elen se dokázala probojovat do hlavní soutěže, ve které se probojovala až do druhého kola. V něm už však nestačila na silnou hodonínskou hráčku, Adélu Brhelovou a tím pro ni turnaj skončil.

Jedinou medaili tak na předposledních BTM přidal do ostravské sbírky pouze Jindřich Morávek. O ty další a také o účast na blížící se MČR mládeže všech kategorií budou mít naši hráči ještě jednu šanci zabojovat na posledním BTM, který se uskuteční v Hluku a v Hustopečích na začátku března.

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony