HB Ostrov nás nepodcenil

17.02.2024

V pátek 16. 2. se na Varenské ulici uskutečnilo 14. kolo nejvyšší české soutěže mužů. Domácí NH Ostrava hostila silného soupeře a úřadujícího Mistra ČR, HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Bez většího překvapení se nejednalo o vyrovnanou a napínavou bitvu Davida s Goliášem, jak asi většina očekávala. Blíží se play off a každý tým, i ty na vrchu tabulky, bojují o co nejlepší umístění. Takto přemýšlí i zkušený tým okolo Miroslava Jínka, který do Ostravy poslal svou zkušenou dvojici doplněnou o jednoho dravého a mladého hráče.

V první dvouhře se střetl Ondřej Květon s Pavlem Širučkem. Ondra dokázal na svou stranu získat první dějství, nicméně hráč HB Ostrov další zaváhání nepřipustil. Vyhrál tři koncovky v řadě a poslal hosty do vedení 1:0.

Oleksandr Tymofieiev svedl bitvu s Tomášem Martinkem. Jediný pětisetový zápas v utkání však bohužel na svou stranu nezískal a vedení 2:1 na sety se mu nepodařilo přeměnit ve vítězství. Radovat se z výhry mohl tedy znovu hráč Havlíčkova Brodu, který zvýšil vedení na 2:0.

O případný zvrat šel bojovat Vít Kadlec, který vyzval Tomáše Treglera. Havlíčkobrodský hráč, stejně jako v prvním zápase, dovolil Vítkovi pouze set a hosté se tak mohli radovat z další výhry.

Kompletní výsledky:

NH Ostrava - HB Ostrov Havlíčkův Brod - 0:3