Dvě kola před koncem základní části jsme třetí

05.03.2024

V neděli 3.3. proběhlo tzv. ostravské derby mezi našimi děvčaty a týmem Marie Hrachové. Domácí družstvo pod vedením bývalé reprezentantky se po celou sezónu relativně trápí a to se potvrdilo i v tomto případě.Hostující, tedy naše družstvo, se stále musí obejít bez zraněné Heleny Sommerové. Nicméně pořád máme v základní sestavě dvě velice kvalitní a zkušené hráčky, na které je spoleh. To se potvrdilo i v tomto případě, když holky dokázaly zvítězit poměrem 6:1.

Tři body přidala Nikita Petrovová, která si tak poradila se všemi svými soupeřkami. Porazila jak Moniku Pařízkovou, tak Elišku Štullerovou a poslední bod zařídila po vítězství nad Janou Vašendovou. 

Ke skvělému výkonu Nikity přidala dva body také naše jednička, Tamara Tomanová. Tamara, stejně jako Nikita, potvrdila svou formu, když neprohrála ani jednu svou dvouhru. 

Poslední bod do sbírky přidala hostující hráčka Havířova, Lucie Masopustová. Lucie sice ve své první dvouhře nestačila na Janu Vašendovou, nicméně poté dokázala vyzrát na Elišku Štullerovou a pečetila tak vítězství našeho celku.

Po této "povinné". výhře se díky lepšímu poměru zápasů a bodů náš celek vyšvihnul na 3. místo extraligové tabulky, což je dvě kola před koncem základní části skvělá zpráva. Výhodnější pozice do play off je určitě jeden z důležitých kroků k cestě za vysněným titulem a holky to moc dobře ví. 

Dvě kola před koncem základní části je ovšem čekají silné soupeřky. V sobotu 9.3. se venku utkají proti MSK GUMOTEX Břeclav a o týden později, 16.3. se doma představí proti mistrovskému Hodonínu.

Kompletní výsledky:

TJ Ostrava KST - MH stolní tenis Ostrava - 6:1

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony