Důležitou výhru zaznamenali hráči "áčka"

23.02.2024

Dnes se uskutečnilo 15. kolo extraligy mužů. Doma na Varenské ulici se ve veledůležitém utkání představil "A" tým, TJ Ostrava KST, který vyzval soupeře z Hradce Králové. NH Ostrava na svůj zápas zavítala do hlavního města, kde se utkali na stolech pražského El Niňa.

Na domácím stole se odehrál zápas, který určil, který z dvou účinkujících týmů obsadí poslední 10. příčku extraligové tabulky. Šlo tedy o hodně, jelikož se blíží konec základní části a začíná se lámat chleba.

Domácí hráči toto utkání nakonec zvládli lépe a připsali si velice důležitou výhru. Základem vítězství se stal bezchybný výkon Patrika Klose, který zařidil dva body. Nejprve si ve třech setech poradil s královehradeckým Vlastimilem Bubnem a následně dokázal dotáhnout vedení 2:0 s Tiborem Špánikem. Slovenský hráč sice dokázal stáhnout na 2:2, nicméně Patrik zachoval chladnou hlavu a pátou sadu dokázal získat ve svůj prospěch.

Bod přidal také Radim Morávek, který předvedl skvělou a agresivní hru. Přehrál Tibora Špánika ve třech setech a mohl se radovat z důležité výhry.

Jediný bod soupeřů zařídil Radek Skála, který v souboji trojek dokázal udolat 3:0 Ondřeje Bajgera. Celkově tak naši hráči zvítězili 3:1 a posunuli se, také díky lepšímu poměru skóre, na 8. příčku extraligové tabulky, která uzavírá tabulku týmu, které se zúčastní play off.

Druhý z našich extraligových celků se vydal o body bojovat do Prahy. Na stole pražské Kotlářky šahali po vítězství, ale nakonec se museli spokojit pouze s porážkou 2:3. "B" tým se musel obejít bez nemocného Víta Kadlece, nicméně i tak trojice Miroslav Bindač, Oleksandr Tymofieiev a Ondřej Květon dokázala jednoho z hlavních favoritů na zisk titulu potrápit.

Ačkoliv náš celek nezačal úplně nejlépe, když Miroslav Bindač nestačil na Jiřího Vráblíka, byli pouze krůček od vítězství. Saša Tymofieiev totiž v pěti setech dokázal porazit Františka Onderku a pak stejným poměrem získal druhý bod i Ondřej Květon, který zvítězil nad Tomášem Konečným.

Jiří Vráblík však všem ukázal, že je oporou svého týmu, když zvítězil i ve druhé dvouhře a po výhře 3:1 na Sašou Tymofieievem srovnal na 2:2. Následně už František Onderka dokázal přehrát ve třech setech svého bývalého oddílového kolegu, Miroslava Bindače a pečetil vítězství domácích 3:2.

NH Ostrava se tak posunula na 9. příčku tabulky a vypadla z účasti v play off. Závěrečné pořadí ovšem ještě není známo a tak se může ledacos změnit.

Kompletní výsledky:

TJ Ostrava KST - TJ Sokol PP Hradec Králové - 3:1