Důležité vítězství v Liberci

09.03.2024

Další kolo nejvyšší české soutěže je za námi a oba naše celky tak mají za sebou svá utkání. Ve čtvrteční předehrávce 17. kola se náš "A" tým, TJ Ostrava KST utkalo na půdě našeho městského rivala, TTC Ostrava 2016. "Béčko" své utkání odehrálo o den později na severu Čech. Jak si vedly naše celky?

Ostravské derby přineslo zajímavou a napínavou bitvu. TTC Ostrava od počátku letošního roku působí v nové herně, a to v DOV BrickHouse. Ačkoliv to z celkového výsledku není tak znát, naši kluci nedali nic zadarmo. Soupeři však byli lepší a zaslouženě brali vítězství 3:0.

V první dvouhře se utkali staří známí. Jakub Kleprlík, jednička svého týmu, vyzval Ondřeje Bajgera. Ondra se stále potácí se špatnou formou a zkušenému hráči TTC Ostrava nevzdoroval příliš dlouho. "Bajgy" nevyužil vedení ve druhém setu, kde nedotáhl do konce vedení 9:7 a od toho momentu byl na stole lepší jeho soupeř. Jakub Kleprlík potvrdil, že patří mezi nejlepší hráče soutěže a výhrou 3:0 poslal domácí do vedení.

O vyrovnání šel bojovat Patrik Klos, který vyzval slovenského reprezentanta, Adama Klajbera. Zde byl papírovým favoritem náš hráč, nicméně Klajber není člověk, co se vzdává. I v tomto zápase rozhodla druhá sada, kterou Klajber skvěle otočil a následně se mohl radovat z vítězství 3:1 na sety.

Udržet nás v zápase šel Radim Morávek, který měl před sebou nelehký úkol. Proti němu nastoupil mladý talent, Štěpán Brhel. Se Štěpánem se velice dobře znají, jelikož spolu vyrůstali na jihu Moravy. Od tohoto zápasu nešlo očekávat nic jiného, než napínavou bitvu, ve které rozhodnou pevnější nervy. A to se také potvrdilo. Radim nedotáhl vedení 2:0 na sety do vítězného konce a musel se poklonit bojovnosti svého soupeře. Brhel zvítězil 3:2 a pečetil vítězství domácích.

Náš "B" tým, NH Ostrava si vedla o poznání lépe. I v tomto kole se potvrdilo, že je liberecký celek bez Mohameda Shoumana poloviční a naši kluci zvítězili 3:0.

V první dvouhře našel recept na vítězství Vít Kadlec, který porazil Michala Beneše. Vít perfektně využil tlaku, který momentálně na Beneše dopadl a taktickou a důraznou hrou dokázal zvítězit 3:1.

Na toto cenné vítězství dokázal navázat skvěle hrající Ondřej Květon, který potvrzuje, že má parádní formu. Sice mu nevyšel vstup do zápasu, nicméně od druhé sady byl jednoznačně lepším hráčem. Stejně jako jeho spoluhráč, i Ondra zvítězil poměrem 3:1 a hosté tak zvýšili své vedení na 2:0.

Utkání dokončil Miroslav Bindač, který stále dokazuje, že na nejvyšší českou soutěž má. S Josefem Medkem uhrál pouze tři sety. Všechny tři vyhrál a po vítězství 3:0 tak mohl náš celek slavit veledůležité vítězství.

No a jak si vedou naše celky před koncem základní části? TJ Ostrava KST se po porážce propadlo na 9. místo. Na poslední Hradec Králové mají náskok pouze jednoho bodu, ale mají o zápas více. Naopak naše "béčko" po výhře poskočilo na 8. příčku, která uzavírá postup do play off.

Do konce základní části ale stále chybí ještě jedno kolo, které vše definitivně rozhodne.

Kompletní výsledky:

TJ Ostrava KST - TTC Ostrava 2016 - 0:3