Družstvo ze 3. ligy si připsalo dvě důležité výhry

09.02.2024

Další hrací víkend je za námi a s ním jsou samozřejmě spojeny výjezdy našich hráčů napříč republikou. Prvoligové "Céčko" jelo pro body do hlavního města, družstvo v druhé lize bojovalo v "dolepené" sestavě na jihu Moravy a náš "E" tým o body bojoval ve třetí lize doma. Naše prvoligová čtveřice v složení Jindřich Morávek, Vít Kadlec, Samuel Palušek a Jaroslav Jůza vyjela na svá utkání do našeho hlavního města, Prahy. V ní se utkali proti dvoum celkům pražské Kotlářky a v obou případech šlo o velice těsné bitvy.

Proti silnému "B" pražského El ňina si naši borci nevedli vůbec špatně, ale po bitvě bohužel prohráli 8:10. Hlavním strůjcem vítězství pražanů byl suverénní výkon našeho odchovance, Františka Onderky, který zařídil čtyři body. 

Druhý hrací den se v Praze odehrála další pořádná bitva. Proti druhému prvoligovému celku pražské kotlářky už však naše výprava dokázala být úspěšnější, když zvládla zvítězit poměrem 10:8. V neděli skvěle zahráli zejména Vít Kadlec a Samuel Palušek, kteří neprohráli ani jednu svou dvouhru.

Na utkání druhé ligy nám úplně nevyšel počet hráčů a tak se muselo mužstvo dolepit posilami hráčů z okresního přeboru. Pro Pavla Schneidera a Matyáše Kolka to tak byla jedinečná příležitost vyzkoušet si vyšší soutěž. Sestavu doplnil už pouze Daniel Vitásek a tak bylo předem jasné, že na vítězství rozhodně není pomyšlení. Proti Znojmu a Moravské Slávii kluci neuhráli ani bod, ale utkání alespoň nevzdali.

Doma se uskutečnily ty dvě nejdůležitější bitvy z celého víkendu. Naše družstvo v třetí lize je totiž těsně nad padajícími příčkami a proto tak potřebovalo zabojovat, aby se vyhnulo boji o udržení v soutěži. To se také podařilo. Kvarteto se znovu mohlo opřít o skvělé výkony Františka Chaloupky, který proti těžkým soupeřům odešel bez porážky. V sobotu proti Frýdlantu zařídil 3 body a byl strůjcem celkové výhry 10:4 a o den později svými 4 body pomohl k výhře proti Třinci 10:7. O zbytek bodů se postarali Jan Krupník, Jaroslav Jůza a Filip Válek.

Jediným týmem, který tak spadá do padající části tabulky je náš druholigový celek, který se zatím drží na barážové pozici. Uvidíme, jak si kluci povedou v dalších kolech.

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony