Čtvrteční předehrávka přinesla napínavou bitvu

19.01.2024

Předehrávka 11. kola extraligy mužů, která se uskutečnila ve čtvrtek 18. 1. nepřinesla nic jiného, než vyrovnanou bitvu. Mezi sebou se na Varenské ulici střetli dvě družstva, které uzavírají tabulku Play Off. Domácí TJ Ostrava KST přivítalo nováčka soutěže, SKST Chodov. Jejich poslední vzájemný zápas dopadl lépe právě pro hostující tým a naše "Áčko" mělo v úmyslu jim porážku oplatit. Domácí mužstvo se tentokrát nemohlo spoléhat na výkony Patrika KLOSE, což znamenalo velice nevýhodnou startovní pozici.

Po prvním zápase to však vypadalo, že absence naší jedničky nebude až takový problém. Radim MORÁVEK dokázal na svou stranu získat hned první tři koncovky v řadě, což znamenalo vítězství 3:0 a vedení domácích.

Aktéři druhého zápasu předvedli vyrovnanější bitvu. Slovenský mládežnický reprezentant Samuel PALUŠEK vyzval zkušenou chodovskou jedničku Antonína GAVLASE ml. Ten se, k překvapení všech přítomných, proti dravému mládí poměrně dost trápil. Nakonec však dokázal uplatnit své zkušenosti v nejvyšší domácí soutěži a zvítězil 3:1 na sety.

O vedení šli bojovat dva hráči, u kterých se na začátku sezóny očekávaly daleko lepší výsledky. Domácí Ondřej BAJGER vyzval "mittalského" odchovance, Dmitrije PROKOPCOVA. Ten, stejně jako jeho spoluhráč před ním, uplatnil své zkušenosti a dokázal na svou stranu získat tři koncovky z celkových čtyř a poslal svůj tým do vedení 2:1.

Zvrátit stav se pokusil Radim MORÁVEK, který měl před sebou těžký úkol. Radimovi utekla koncovka první sady, kde nevyužil setbol a od té doby už měl celý zápas pod kontrolou zkušenější z leváků. Tonda GAVLAS všem domácím fanouškům ukázal své kvality i po druhé, ale tentokrát zvítězil bez ztráty setu. Pečetil tak výhru hostů 3:1

V Hradci Králové naopak naše "béčko" dokázalo zvítězit, což pro naše hráče znamená posun z poslední příčky tabulky na celkové osmé místo, tedy poslední místo v tabulce Play Off. Dva body zařídil Vít KADLEC, když porazil jak Radka SKÁLU, tak Tibora ŠPÁNIKA a třetí bod přidal Ondřej KVĚTON, který také zvítězil nad Tiborem ŠPÁNIKEM.

NH Ostrava se představí hned další den, tentokrát na domácí půdě v pátek 19. 1. od 18:00 vyzve SKST Chodov, který tak uzavře svůj dvoudenní extraligový výlet na sever Moravy.

Kompletní výsledky:

TJ Ostrava KST - SKST Chodov: 1:3

NH Ostrava - TJ Sokol PP Hradec Králové: 3:1Sociální Sítě Ikony