První kola po novém roce odehrály všechny ligové celky

08.11.2023

Rok 2024 už je v plném proudu a s ním i všechny české soutěže. Své premiéry už odehrály všechny ligové soutěže a také Extraliga žen. Ta jako jediná odehrála tradiční "dvojičku." Bohužel, výsledky nebyly nijak zvlášť pozitivní.Na úvod roku 2024 se představily v Havířově naše holky. Ty se musely obejít bez Nikity PETROVOVÉ a šanci místo ní dostala hráčka Havířova, Lucie MASOPUSTOVÁ.. Napínavý zápas musela rozhodnout až čtyřhra, kterou překvapivě ostravské hráčky Helena SOMMEROVÁ a Tamara TOMANOVÁ zvládly. V neděli se stejná sestava utkala na domácí půdě proti Vlašimi, kde už byl výsledek o něco lepší. Tamara s Helenou vyhrály všechny tři své dvouhry a stály tak za vítězstvím domácích 6:2.

První liga se taktéž utkala v Havířově. Čtveřice hráčů ve složení Samuel PALUŠEK, Jindřich MORÁVEK, Vít KADLEC a Jonáš RAK však nedokázala zvítězit a domů přivezla porážku 10:7. Achylovou patou našeho týmu byly bezchybné výkony havířovské posily Lea ELLSWORTHA, který neprohrál ani jednu svou dvouhru. Pro naše "Céčko" je to již tedy druhá prohra v řadě, což znamenal posun na druhé místo v prvoligové tabulce.

Taktéž utkání 2. ligy proběhlo na stolech Havířova a stejně, jako v případě ženského extraligové utkání a mužského prvoligového, ani "Déčko" nedokázalo najít recept na vítězství. Družstvo ve složení Jonáš RAK, Samuel PALUŠEK, Jan LISZTWAN a Jaroslav JŮZA dlouho havířovskému celku nevzdorovalo. Body dokázal získat pouze slovenský hráč Samuel PALUŠEK, který vyhrál všechny tři dvouhry a dosáhl bodu po boku Jonáše RAKA ve čtyřhře. Po porážce 10:4 se tak musí náš celek spokojit s celkovým 9. místem v tabulce.

Na závěr naší ligové výpravy to nevyšlo ani doma. Družstvo 3. ligy se na domácích stolech utkalo proti Brušperku. Bohužel ani v tomto utkání ostravští hráči nedokázali dosáhnout 10. bodu a i tady si tedy připsali porážku. Sestava ve složení Filip VÁLEK, Jan KRUPNÍK, Jan LISZTWAN, František CHALOUPKA a střídající Oliver VINCENEC dokázala dohromady nasbírat pouze sedm bodů, což k vítězství samozřejmě nestačilo. Ostravské "Éčko" se tedy drží na 8. místě tabulky.

Všechny zmíněné celky budou mít další příležitost získat body za dva týdny, kdy je naplánován další hrací víkend. Jak si však hráči a hráčky povedou, to je samozřejmě ve hvězdách.

Kompletní výsledky:

Extraliga žen:

TJ Ostrava KST - SKST Charvát Havířov - 5:5

TJ Ostrava KST - SKST Vlašim "A" - 6:2

První liga:

TJ Ostrava KST "C" - SKST Havířov "B" - 7:10

Druhá liga:

TJ Ostrava KST "D" - SKST Havířov "C" - 4:10

Třetí liga:Sociální Sítě Ikony