Na BTM Ostrava přijela v neúplné sestavě

08.11.2023

S rozběhnutím všech soutěží po novém roce se také rozběhly bodovací turnaje mládeže. Ty první v roce 2024 se uskutečnily v Neratovicích a Vlašimi. Zároveň však proběhl WTT Youth Contender v rakouském Linci a je jasné, že naši nejlepší hráči dali přednost mezinárodní scéně.Z trojice hráčů, kteří se v Linci představili, se nejdále dostal Vít KADLEC, který podlehl až ve čtvrtfinále se slovenským reprezentantem Samuelem ARPÁŠEM 2:3. Jindřich MORÁVEK a Helena SOMMEROVÁ shodně prohráli v prvním kole. Nejmladší z ostravské výpravy Jindřich MORÁVEK bojoval dále ještě v kategorii U17, kde došel mezi 16 nejlepších. O postup do čtvrtfinále prohrál 2:3 s hráčem německé národnosti, Noahem Herselem.

A nyní tedy zpět do ČR za reprezentanty ostravských dresů, kteří bojovali o první medaile tohoto roku. V hlavní soutěži U19 se představili Jonáš RAK, který ve druhém kole prohrál 2:3 s havlíčkobrodským Martinem VAIGLEM, a Jaroslav JŮZA, který, stejně jako jeho spoluhráč, prohrál ve druhém kole s přerovským Tomášem SKŘIVÁNKEM také 2:3. V útěše bojoval Oliver VINCENEC, který bohužel vypadl v prvním kole s hodonínským Ondřejem KRÁLEM. V kategorii U19 se také představila Eliška STRAMOVÁ, která se probojovala do hlavní soutěže, nicméně tam podlehla havířovské Lucii Masopustové taktéž 2:3.

V kategorii U17 se do hlavní soutěže probojovali oba ostravští hráči. Bohužel oba byli poraženi v prvním kole. Oliver nestačil na Jana MUŠKU z HB Ostrov a Adam ONDRAČKA nenašel recept na obranáře z pražské kotlářky, Filipa KAUCKÉHO. Eliška STRAMOVÁ také postoupila do hlavní soutěže, kde však dohrála v druhém kole, kde nestačila na kladenskou Lucii MAUREROVOU.

Do hlavní soutěže se podařilo postoupit také Elen GALETKOVÉ, která dohrála až v druhém kole, kde prohrála s Yvetou Plešnerovou z SKST Vlašim.Sociální Sítě Ikony