Havířov potvrdil svou formu

05.02.2024

V pondělí se uskutečnilo 13. kolo extraligy mužů, ve kterém domácí TJ Ostrava KST hostilo soupeře z Havířova. Naši hráči sice nebyli favorité, nicméně na stolech nechali vše. Bohužel to však na skvěle hrající Havířov nestačilo.Velmi silný kádr havířovského celku potvrdil svou formu před blížící se play off a porazil nás 3:1. 

V první dvouhře se utkali Patrik Klos a Jan Valenta. Valenta se k překvapení všech velice rychle ujal vedení 2:0 a vypadalo to, že zápas dotáhne rychle do vítězného konce. Nicméně Patrik je bojovník, a rozhodně body nedává zadarmo. Srovnal na 2:2 a rozhodnout musela pátá sada. V ní byl bohužel lepší hráč Havířova, který tak poslal hosty do vedení 1:0.

O vyrovnání šel bojovat Radim Morávek, který měl před sebou nelehký úkol. Vyzval Tomáše Polanského, který v letošní sezóně okusil pachuť porážky pouze jednou, a který znovu prokázal své kvality. Ačkoliv Radim vzdoroval jak jen mohl, nedokázal na svou stranu získat ani jednu sadu a prohrál 3:0.

Zvrátit stav se šel pokusit Ondřej Bajger, který se utkal s bývalým hráčem našeho klubu, Adamem Štalzerem. Dlouhá a napínavá bitva, která se musela rozhodnout až v pátém setu byla divácky nejatraktivnější. Skvělý stolní tenis předvedli oba hráči a vítězství právě toho domácího bylo lehkým, ale skvělým překvapením. Ondra dokázal snížit stav utkání na 1:2, nicméně porážku pouze oddálil.

Patrik Klos totiž nenašel recept na havířovskou jedničku, Tomáše Polanského. Vzal mu pouze jeden set, a po porážce 3:1 se tak hosté mohli radovat z dalšího vítězství. Na druhé, domácí straně, ovšem radost vidět nebyla. Naše "Áčko" se poslední měsíce trápí více, než obvykle, čemuž také odpovídá celkové poslední místo extraligové tabulky. Místo play off, které vypadalo, že má "A" tým v kapse, tak budou muset naši hráči bojovat o udržení v soutěži. 

Kompletní výsledek:

TJ Ostrava KST - SKST Tesla Batteries Havířov - 1:3

Tomáš KindlSociální Sítě Ikony