Radim Morávek

Nejmladším členem našeho "A" týmu je Radim Morávek. Radim se věnuje stolnímu tenis od svých šesti let a jeho mateřským klubem je TJ Jiskra Strážnice.

Ve Strážnici hrál do svých 14 let a zároveň prošel řadou střídavých startů napříč ligovými soutěžemi. Po jeho nástupu na jednu z ostravských středních škol byla jeho volba klubu jasná. Původně u nás Radim začal na střídavém startu ve 2. lize a vypracoval se až do základní sestavy extraligového mančaftu.

Ve svých 20 letech patří mezi ty mladší hráče nejvyšší domácí soutěže a pochopitelně, jeho největší úspěchy pravděpodobně nepřišly. V juniorských kategoriích však tituly a medaile nasbíral. Mezi nejzajímavější zisky a starty patří semifinále světového juniorského Contenderu v Itálii, nebo bronzová medaile z Mistrovství ČR do 21 let. Dále také skončil na 3. místě na MČR mužů a žen v mixu a po boku svých oddílových spoluhráčů 2x získal titul Mistra ČR v družstvech.

Nejstarší z hrajících synů Morávkových sní o titulu v extralize a rád by se jednou stal členem mužského výběru reprezentace. Rád by reprezentoval ČR na evropských či světových šampionátech a start na Olympijských hrách by považoval za úplný vrchol jeho cílů.