Ondřej Květon

Ondřej Květon uzavírá základní sestavu "B" týmu. Mimo nejvyšší domácí soutěž působí v klubu HB Ostrov Havlíčkův Brod. V naší jednotě je pouze na hostování. Je to tak pro něj skvělá příležitost ukázat se těm největším klubům v ČR.

Jeho kariéra začala v roce 2009, když bylo Ondrovi pět let. Stolní tenis mu ukázal jeho otec, který v té době hrál plzeňskou krajskou soutěž. Jeho vášeň pro stolní tenis enormně rostla a dosáhla takové míry, že postupem času trénoval každý den v týdnu a na tréninky dojížděl po celém plzeňském kraji.

Ondra se následně stal členem projektu HBO, ve kterém zůstal 4 roky. Ve svých 13 letech získal svůj první titul z Mistrovství ČR mladších žáků. V roce 2018 se stal členem SCM v Havlíčkově Brodě, kde zůstal dodnes.

Mezi jeho největší úspěchy patří titul Vícemistra Evropy ve družstvech do 19 let nebo 3. místo ve čtyřhře na MČR mužů a žen. Ve světovém žebříčku v ročníku 2004 patřila Ondrovi skvělá 9. příčka a také je to několikanásobný Mistr ČR napříč mládežnickými kategoriemi v jednotlivcích, čtyřhře i mixu.

V klubové nejvyšší soutěži se podílel také na jednom z titulů havlíčkobrodského celku.

Stolní tenis je pro Ondru opravdu vášeň, proto by na vrcholové úrovni rád zůstal co nejdéle a my ho v tom rádi podpoříme.