Extraliga žen

Konce sezony a zaslouženého volna se dočkal náš ženský extraligový celek. Holky v semifinále Extraligy žen nestačily na obhájkyně titulu z Hodonína, a stejně, jako v loňském roce, se umístily na krásném, třetím místě.

V sobotu 20. dubna proběhl rozhodující duel o postup do semifinále Extraligy žen mezi celky TJ Ostrava KST a SK Dobré. Papírové favoritky dokázaly využít domácí prostředí a po obtížné bitvě se mohly radovat z vítězství a z celkového postupu.

V neděli 3.3. proběhlo tzv. ostravské derby mezi našimi děvčaty a týmem Marie Hrachové. Domácí družstvo pod vedením bývalé reprezentantky se po celou sezónu relativně trápí a to se potvrdilo i v tomto případě.

Poslední dvě utkání v extralize žen byla pro naše hráčky extrémně náročné. Tým pod vedením Jiřího Bajgera si se svými soupeřkami musel poradit bez Heleny Sommerové, kterou tak zastoupila Lucie Masopustová a také Elen Galetková, pro kterou to byla premiéra v nejvyšší české soutěži žen.

Netradičně v pátek 2.2. se v uskutečnilo 12. kolo extraligy žen. Domácí hráčky na svých stolech přivítaly své rivalky z Moravského Krumlova, a souboj to byl opravdu napínavý.

Uplynulý víkend se uskutečnila další kola všech ligových soutěží, extraligy žen nevyjímaje. Místo tradičních dvojiček však naše hráčky odehrály pouze jedno utkání. To ovšem zvládly na výbornou a mohly si tak připsat zasloužené vítězství.

Víkend prodloužený o páteční státní svátek přinesl opět spoustu utkání napříč všemi ligovými soutěžemi vyjma extraligy mužů. Nejvíce utkání si zahrály hráčky ženského extraligového celku, a to rovnou tři.